Stabilizator sportowy na kolano — skuteczna ochrona dla biegacza

Od kilku lat panuje prawdziwy boom na bieganie, którego popularność nie wydaje się słabnąć. I słusznie, ponieważ nie od dziś wiadomo, że regularnie uprawiany jogging wyjątkowo korzystnie wpływa na zdrowie i dobre samopoczucie, a dodatkowo pozwala utrzymać atrakcyjny wygląd sylwetki. Jednak żeby móc pełną garścią czerpać z pozytywnych właściwości biegania, w pierwszej kolejność należy zadbać o swoje bezpieczeństwo i odpowiednią ochronę.

Opaska stabilizująca — funkcje i rodzaje

Najważniejszym zadaniem stabilizatora na kolano jest wzmocnienie stawu, więzadeł oraz mięśni stawu  kolanowego, tak aby nie obarczać ich ryzykiem uszkodzenia. Kupiony w profesjonalnym sklepie medycznym tj. MegaMedic oraz dobrze dobrany — chroni kolano przez ewentualnym uszkodzeniem lub wspomaga proces rehabilitacji. Opaski sportowe dzielą się na dwa główne rodzaje:

  • miękkie — cechujące się wysoką elastycznością, zalecane w przypadku delikatnych urazów;
  • twarde — o bardziej złożonej konstrukcji, stosowane po operacjach i ciężkich urazach.

Do drugiego typu zalicza się stabilizator na kolano z szynami. Wyposażony w usztywniane elementy i regulowane paski mocujące zapewnia odpowiednią stabilizację stawu i utrzymanie kolana we właściwej pozycji.

Orteza ochronna do biegania — dla kogo?

Zakup stabilizatora sportowego powinny przede wszystkim rozważyć osoby, które doznały kontuzji lub niedawno przebyły operację. W tym wypadku orteza chroni kalano przez dalszym uszkodzeniem i tworzy odpowiednie warunki dla procesu regeneracji. Drugą grupą są osoby czynnie uprawiające sport, którym zależy na właściwej profilaktyce i zapobieganiu kontuzjom.