Lampa na podczerwień – zastosowanie w walce z bólem zatok

Objawy związane z występowaniem zapalenia zatok są niezwykle uciążliwe – ucisk wywołujący ból głowy, zatkany nos czy katar mogą znacznie utrudniać codzienne funkcjonowanie. Innowacyjną metodą w walce z tą dolegliwością może okazać się lampa rozgrzewająca na podczerwień. 

Lampa na podczerwień – jak stosować

Instrukcja dotycząca użytkowania rozgrzewającej lampy na podczerwień jest bardzo prosta. Należy jednakże zaznaczyć, iż jej działanie wywiera pozytywne skutki nie tylko na zatoki, ale również pomaga leczyć inne schorzenia, takie jak bóle reumatyczne czy bóle kręgosłupa. Znajdzie ona także zastosowanie podczas rehabilitacji po zabiegach chirurgicznych. Jak zatem stosować lampę przy bólu zatok i ile razy dziennie jej używać? Wystarczy skierować promień świetlny na dany obszar ciała i naświetlać go raz dziennie przez 15-30 minut z odległości ok. 10 do 30 cm.

Czy istnieją przeciwwskazania do używania lampy?

Lampy na podczerwień, takie jak dostępne na stronie: https://megamedic.pl/lampy-na-podczerwien nie powinny używać osoby chorujące na nowotwory oraz te ze wszelkimi schorzeniami związanymi z niewydolnością krążenia, np. żylakami. Przeciwwskazaniem jest także ciąża, choroba nerek lub płuc oraz gruźlica.